martes, 27 de diciembre de 2011

Optymalizacja Layout'u pod VRAYforC4D

Kolejna rzecz która przyśpieszy nam pracę z Vray'em, to stworzenie przycisków do najważniejszych tagów w Vray takich jak VrayPhysicalCamera,VrayLight oraz dodanie tagu Target do każdego z nich tworząc 4 różne obiekty.Z tych czterech obiektów najbardziej czasochłonnym do stworzenia jest Light Target gdzie najpierw musimy wejść do tagów VrayBridge Tag potem do tagów Cinema 4D Tags i na koniec połączyć to w całość.
Zaczniemy nasza pracę od ściągnięcia paczki skryptów Link . Rozpakowujemy nasze archiwum .rar i całą zawartość (8 plików) wklejamy do folderu: Maxon>Cinema4D>library>scripts.
Uruchamiamy program Cinema 4D i  otwieramy okno menadżera poleceń Window>Layout>Command Manager (Shift+F12).
Teraz postępujemy zgodnie z krokami które przedstawione są na fotce poniżej.
1. Zaznaczamy pole w Edit Palettes.
2. Klikamy na przycisk New Palette tworząc tym samym nową paletę w której umieścimy nasze przyciski.
3. W obszarze Name Filter wpisujemy frazę 'vray' aby odnaleźć nasze tagi.
4. Zaznaczone elementy przenosimy po kolei do naszej palety.

 Mając teraz wszystko w jednym oknie, dopasujemy jego zawartość tak aby tworzyła jedną ikonę, na którą po kliknięciu nasza paleta rozwinie się pokazując całą zawartość.
A więc klikamy prawym przyciskiem myszy w którąś z ikon lub w pokratkowany obszar palety i wybieramy polecenie Transpose 1. (patrz fotka poniżej). Następnie powtarzamy operację-ppm i wybieramy Fold Palette 2.Teraz zostało już tylko przeniesienie naszego przycisku w wybrany obszar majac na uwadzę aby opcja Edit Palettes była aktywna. Po naciśnięciu czarnego trójkąta w prawym dolnym rogu,rozwinie się  paleta ikon.

No hay comentarios:

Publicar un comentario

Please wait for the approval of a comment. Thank you ;)